Zawody strzeleckie – 2019 – relacja

W dniu 08.czerca tego roku przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się zawody strzeleckie, których w przeszłości,  jednym z dwóch inicjatorów był ZZG w Polsce Lubelski Węgiel ,,Bogdanka” S.A.

W tym pierwszym turnieju obok nas wystąpiła tylko drużyna NSZZ Policjantów z Łęcznej. Po latach, zawody te na stałe weszły do kalendarza corocznych imprez naszego środowiska. Uczestniczą w nich przedstawiciele związków zawodowych naszej kopalni, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów, drużyny samorządowców Łęcznej i gmin powiatu Łęczyńskiego,  przedstawiciele biznesu i zakładów naszego środowiska.

W tym roku o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Łęcznej w kategorii drużynowej i Puchar Burmistrza w Łęcznej w kategorii indywidualnej walczyło 16 drużyn.

ZZG w Polsce LW ,,Bogdanka” S.A. wystawiła dwie drużyny: męską i kobiecą.

Pierwsze trzy miejsca indywidualne w kategorii kobiet, zajęły nasze zawodniczki, z których najlepszy wynik ,,wystrzelała” koleżanka Majka. Drużynowo, bezkonkurencyjna okazała się, zdobywając najwyższe trofeum, nasza męska drużyna ( szóste miejsce kobiet).

 Zawody zakończyliśmy z dorobkiem aż pięciu medali. To najlepszy nasz wynik w całej historii zawodów strzeleckich.

Na zakończenie turnieju  karabinka sportowego, uczestnicy mogli wypróbować swoich umiejętności w niepunktowanym strzelaniu z broni kalibru 7,62 mm. Niesamowite uczucie. Zadanie na następny rok: obronić tytuł i jak zwykle dobrze się bawić.

Zarząd ZZG LW „Bogdanka” S.A.

Zapraszamy do galerii.