XXIV Złaz Górski Górników

news73Jak co roku 50 osobowa grupa pracowników LW „Bogdanka” S.A. uczestniczyła w Złazie Górskim Górników organizowanym przez Radę Krajową ZZG. Tegoroczny Złaz odbył się w Istebnej. Celem corocznych złazów jest propagowanie turystyki górskiej, poznawanie przepięknych uroków Beskidu Śląskiego oraz nawiązywanie nowych znajomości i przyjaźni.

Grupa z Bogdanki pierwszego dnia pobytu zaliczyła wspinaczkę na Babią Górę podziwiając piękne widoki. W dniu 10.09.2016r wszystkie grupy ZZG w Polsce (po pokonaniu trasy złazowej) spotkali się przy Amfiteatrze „Pod Skocznią” w Istebnej. Podczas pikniku trwały zabawy oraz konkursy pod okiem organizatorów. Nasze drużyny ZZG „Bogdanka” żeńska oraz męska brały udział w konkursie „przeciąganie liny”. Drużyna kobieca rozgromiła wszystkich i zajęła I miejsce, jest to najlepszy wynik w historii naszych wyjazdów. Cała nasza grupa wystąpiła na scenie dając koncert dla wszystkich uczestników za co została nagrodzona gromkimi brawami. Przy żurku, bigosie, kiełbasie oraz piwie zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
W XXIV Złazie Górskim udział wzięło ok. tysiąc osób. Po obfitym niedzielnym śniadaniu nastąpił wyjazd do domu. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze Kalwarię Zebrzydowską. Grupa do Łęcznej wróciła o godz. 20:00.

Dziękuję wszystkim złazowiczom za udział w konkursach, zabawie, grach oraz występie na scenie. Za godne reprezentowanie naszej Firmy, Związku zawodowego Górników oraz całej Lubelszczyzny składam w imieniu zarządu ZZG szczere podziękowania. Miło było widzieć jak pozostałe grupy złazowiczów chcą się z nami integrować. Naszym „siłaczkom” życzę, aby powtórzyły wyczyn przyszłym roku.

Zapraszamy na jubileuszowy XXV Złaz Górników w 2017r. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z naszego wyjazdu.

Złazowicz – Zdzisław Cichosz