Workshop Bogdanka #2 za nami

news85

W ostatni weekend odbyły się kolejne warsztaty z cyklu szkoleniowego Grupy Młodych ZZG.

Tym razem adepci sztuki związkowej gościli w Bogdance.

Po raz kolejny Paweł Galec  uchylał przed nami tajemnice i zawiłości Temidy. Cały dzień przebiegał pod znakiem praktycznych aspektów i interpretacji prawa pracy, a także ustawy o Związkach Zawodowych wraz z jej przyszłymi zmianami. Poruszane kwestie wzbudziły żywe zainteresowanie uczestników, wynikiem czego wykład przekształcił się w pasjonującą debatę, trwającą aż do wieczora. 

Kolejny dzień rozpoczął  się nad wyraz ambitnie. Już wczesnym rankiem ekipa ZZG wybrała się na kopalnię LW „Bogdanka” SA, gdzie miała unikalną możliwość konfrontacji z dołową rzeczywistością. Ściana strugowa dla ślązaków to nie lada egzotyka, niemniej największe przeżyciem było przejście, a raczej przeczołganie się przez nią dla naszego prawnika – Pawła Galca.

Pozostałym również owa wycieczka na długo zapadnie w pamięci tym bardziej, iż po wyjeździe fachowy wykład poprowadził Dariusz Batyra Kierownik Działu Górniczego pola Bogdanka. Młodzi związkowcy otrzymali nie garść, a skip wzorców i wskazówek, które dla wielu stały się istnym natchnieniem.

Ile z tego wdrożymy na śląsku, zależy tylko od nas.

Nie zwalniając tempa, udaliśmy się na OSW Rogóźno celem wzięcia udziału w rozdaniu legitymacji związkowych wraz z biesiadą. Uroczystość nieco zapomniana, na lubelszczyźnie ma się bardzo dobrze. Dodatkowo celebrację uświetniła żywiołowa delegacja ZZG z Wieliczki.

Śpiewom i dyskusjom nie było końca. Niestety zegarek nieubłaganie wskazywał czas powrotu. Spakowaliśmy bagaż nowych doświadczeń i ruszyliśmy w drogę z nadzieją, iż niebawem zobaczymy się na kolejnej edycji Akademii Młodego Związkowca, a informacje o niej już niebawem!

Na koniec ogromne podziękowania dla gospodarzy z LW Bogdanka za gościnę i ogrom wiedzy praktycznej! Szczęść Boże.

Zapraszamy do galerii.