Podziękowanie dla ZZG

 

Zwierzątka, kolorowy, bajkowy świat, zabawne rymy czyli spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.

 

„Co kotek miał”, „Dawno temu w Wieluniu” , a nawet „Awantura na podwórku” i wiele, wiele innych książeczek zostały zaprezentowane przez Wiesława Drabika, pisarza dla dzieci, na spotkaniu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej w dniu 18.11 .2022 r. O swoim pisarstwie dla najmłodszych autor opowiedział dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce i Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej oraz uczestnikom Dyskusyjnego Klubu Książki dziecięco- młodzieżowego, działającego w Filii nr 1.
Podczas spotkania Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej przeczytał książeczkę autora pt. „Nowy domek wiewiórki”. Wiesław Drabik opowiedział jak rozpoczął przygodę z pisaniem, o czym był pierwszy wierszyk napisany dla córki, a następnie wprowadził w świat pięknie wydanych i napisanych książeczek. Czytał i opowiadał o swoich książkach np. z serii „Na pomoc!”, „Zwierzaczkowo” i o tych do pokolorowania. Każda z nich oprócz ważnego przesłania, uczącego najmłodszych jak należy zachować się w różnych sytuacjach, zawiera mnóstwo przyjaznych, zabawnych treści.
Dzieci żywo reagowały na czytane przez autora książki. Odpowiadały na zadawane przez pisarza pytania. Te najbardziej aktywne dostały naklejki i książeczki. Wszystkie dzieci mogły kupić książkę z autografem Wiesława Drabika.

 

Spotkanie współfinansowane przez Związek Zawodowy Górników w Polsce LW „Bogdanka” S.A. Serdecznie dziękujemy za pomoc w umożliwieniu zorganizowania spotkania autorskiego.

 

Tekst: Joanna Wronisz