Mistrzostwa Polski Górników

news1Po raz X odbyły się Mistrzostwa Polski Górników w Wędkarstwie Spławikowym. W tym roku wędkarze spotkali się na jeziorze Dratów. Zawody zgromadziły 45 wędkarzy z 15 drużyn związkowych.

Piątek…

Piątek był dniem uroczystego otwarcia imprezy. Na terenie ośrodka widać było presje organizatora o prawidłowy przebieg otwarcia. Wszystko krzyżowała pogoda, która nie odpuszczała nawet na chwile. Padający deszcz jednak nie zniechęcał nikogo, każdy czuł w sobie wzniesione emocje. Odprawa, losowanie sektorów i już każdy z zawodników czuł że to będą jego mistrzostwa. No i nadszedł czas otwarcia imprezy. Zjawili się: Wacław Czerkawski wiceprzewodniczący ZZG W Polsce, Bogusław Szmuc przewodniczący ZZG LW Bogdanka S.A., Zbigniew Stopa prezes LW Bogdanka S.A., Zbigniew Sadowski Prezes Zarządu Okręgu PZW w Lublinie, zaproszeni goście m.in. Edmund Gutkiewicz Gut – Mix, Sławomir Pszczoła – Robunson Europe, Andrzej Borkowski – trener kadry narodowej w wędkarstwie spławikowym oraz wiele innych znanych osób z branży związkowej oraz wędkarskiej. Ceremonię otwarcia poprowadził prezes Koła OSW Rogóżno Marek Harasim. Po usłyszeniu słów: „X Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym uważam za otwarte” rozpoczął się bankiet przy syto zastawionym stole i dźwiękach grającego zespołu.

Sobota…

Deszcz padał do 2 w nocy. Ranek przywitał nas silnym wiatrem i dużym spadkiem temperatury. Presja zawodników rosła z każdą godziną rozpoczęcia wędkowania. Od rana po ośrodku czuć było woń unoszących się zapachów płynących z wiader zawodników. Jeszcze tylko śniadanie i jedziemy nad wodę. Na wale każdy przeciera oczy. Fale jak na morzu. Jeden z nas zażartował, że trzeba było zabrać ze sobą morskie wędziska. No cóż takie mamy warunki. Losowanie miejsc, przygotowanie i sygnał na łowienie. Pierwsze minuty pokazały, że walka tego dnia będzie o każdą rybę. Tylko nieliczni potrafili sobie poradzić w takich warunkach. Po 3 godzinach mało osób miało uśmiech na twarzy. Ale takie jest wędkarstwo, uczy pokory. Sektory wygrali Piotr Wach, Krzysztof Bordzoł obaj z Korporacji Gwareckiej oraz Paweł Kowalczyk reprezentujący Energetyków. Drużynowo: pierwsze Korporacja Gwarecka, drugie Energetycy, trzecie Pokój.

Niedziela…

Rywalizacji ciąg dalszy. Pogoda zmienia się o 180 stopni. Świeci słońce, jest bezwietrznie. Zawodnicy dyskutują o wczorajszym finale LM, jest wesoło, każdy rozluźnia się jak może. Podobnie jak dnia poprzedniego przygotowanie i zaczynamy. O dziwo ryba jest od samego początku. Do siatek wpadają duże ryby, które znęcone sobotnimi zanętami chętnie reagują na przynęty zakładane na haczyki zawodników. Po 3 godzinach zaczyna się nerwówka. Kto wygra, kto zostanie Mistrzem Polski Górników? Sędziowie pokazali swoją klasę. Na wyniki nie trzeba było długo czekać. Wszyscy już wiedzą. Mistrzem Polski Górników został Paweł Kowalczyk z Energetyków, drugie miejsce zajął Marian Grzywacz z Lubelskiego Węgla zaś trzecie Pokusiński Damian z Sośnicy. Drużynowo: pierwsze Korporacja Gwarecka, drugie Energetycy, trzecie Lubelski Węgiel. Gratulujemy!!!

Jak widać X Mistrzostwa Polski po raz kolejny pokazały, że górnicy z Lubelszczyzny niosą prym w wędkarstwie wyczynowym. Cała impreza nie odbyła by się gdyby nie nasi sponsorzy: ZZG w Polsce, ZZG LW Bogdanka S.A., LW Bogdanka S.A., Korporacja Gwarecka, Warbo, Sklep Wędkarski Antek, OSW Rogóżno, PZW Lublin, Gut-Mix Edmund Gutkiewicz, Robinson, Nałęczowskie Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji, Vico, Pub30, POL-MAK, Starostwa Powiatowe, Urząd Miasta Łęczna, Hotel Secession, Złota Orfa, sponsor prywatny Dariusz Zrobczyński. Serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.