Międzynarodowa Konferencja w Wieliczce

news62W dniach 24-25.09.2014r. w Wieliczce odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Polityka energetyczna z punktu widzenia społeczeństw”. Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w dyskusji w Komorze Drozdowice IV z końca XVII w. w Kopalni Soli ponad 110 metrów pod ziemią. Konferencja została zorganizowana przez Związek Zawodowy Górników w Polsce oraz Fundację im. Róży Luksemburg.

W panelu dyskusyjnym brali udział przedstawiciele takich państw jak Chiny, Uganda, Meksyk, Wietnam , Niemcy, Francja, Izrael, Republika Południowej Afryki, Litwy oraz Polski. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli ZZG w Bogdance – reprezentowało nas cztery osoby. Podczas dwóch dni konferencji poruszane były tematy związane z gospodarka energetyczną , odnawialnymi i nieodnawialnymi źródłami energii. Każdy z zaproszonych gości przedstawiał wykład na temat strategii energetycznej jaka jest prowadzona w krajach oraz jaki wpływ na środowisko mają tego typu działania.

Drugiego dnia konferencji odbyły się międzynarodowe debaty w trzech grupach. Pod dyskusję zostały poddane następujące tematy:

– „Bilans energetyczny: rozwój przemysłu jako strategia globalna”,
– „Surowce: z czego składa się cena węgla i innych surowców”,
– „Polityka energetyczna czy polityki energetyczne w UE. Fokus na region Europy Środkowo-Wschodniej”

Wszyscy uczestnicy mogli krytycznie ocenić inne kraje oraz wymienić doświadczenia i wiedzę.

Cała konferencja była bardzo dobrze zorganizowana. Wszyscy uczestnicy mogli poznać nie tylko problemy innych krajów związane z pozyskiwaniem energii, ale przede wszystkim zdobyliśmy wiedzę na temat metod pozyskiwania energii odnawialnej w krajach dobrze rozwiniętych. Wszyscy uczestnicy dyskusji mogli wymieniać się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki tej konferencji jesteśmy bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galerii.

Uczestnicy Konferencji.