IV Bal Charytatywny

news50Związek Zawodowy Górników LW „Bogdanka” S.A. był organizatorem IV Balu Charytatywnego, który odbył się w dniu 1.03.2014r w Hotelu Secession w Łęcznej.

Pierwsi goście przybyli  już po godz. 1900 witani przez organizatorów. Dla pań przygotowano upominek oraz coś dla duszy. Sala wypełniona do ostatniego miejsca.

Do tańca przygrywa zespół „ROYAL”. Tegoroczna zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na zakup specjalnego łóżka z materacem dla chorej Weroniki oraz wózka dla Dawidka.

Podczas balu odbyła się zbiórka pieniędzy do puszki oraz licytowane były różne przedmioty m.in. koszulki sportowców, figurki z węgla i soli, obrazy, lampki benzynowe, piłki oraz wiele innych cennych przedmiotów.

Najwyższą cenę podczas licytacji uzyskała lampka benzynowa, sprzedano ją za kwotę 1000zł.

Przy bogato zastawionych stołach oraz wspaniałej muzyce goście bawili się do białego rana. Gorące podziękowania składamy wszystkim, którzy  ofiarowali swoje cenne rzeczy do licytacji. Prezesowi Górnika Łęczna Arturowi Kapelko za koszulki reprezentantów Polski i klubów zagranicznych, kolegom związkowcom z kopalni „Pniówek” za koszulkę „Jastrzębskiego Węgla” oraz figurki z węgla. Mariuszowi Pawelec za swoją koszulkę z autografem, pani Agnieszce Borek za piękne wiązanki kwiatów.

Dziękujemy kolegom plastykom za piękne ikony namalowane na drewnie oraz grafiki wykonane na szkle. Pawłowi Kowalczyk za ufundowanie talonów na pobyt w Hotelu Secession, Radzie Krajowej ZZG w Katowicach za podarowanie pięknej szabli, jubileuszowej kryki. Dziękujemy pani Kasi Ośko za piękne lampki benzynówki (co roku osiągają wyższą cenę).

Szczególne podziękowania składamy dzieciom i gronu wychowawców z Przedszkola Nr 3 w Łęcznej. Dzieciaczki za zarobione przez siebie pieniążki (zbiórka nakrętek plastikowych) przekazały do licytacji buty korki z autografami drużyny „Górnika Łęczna”.

„Człowiek jest tyle wart ile potrafi dać drugiemu człowiekowi” to motto obowiązuje od pierwszego balu. Dziękujemy wszystkim za piękną postawę oraz otwarte serce na potrzeby innych. Kolejny raz udowodniliśmy, że umiemy dzielić się z innymi. Ogólnie na IV Balu Charytatywnym zebrano  kwotę 15790zł (piętnaście tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt złotych). Dzięki wszystkim ofiarodawcom oraz darczyńcom będziemy w stanie chociaż w części ulżyć dzieciom i ich rodzicom w codziennym życiu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii oraz na V Bal Charytatywny w 2015 roku.

Zdzisław Cichosz