Informacja – OSW Rogóżno

Szanowni członkowie ZZG w Polsce Lubelski Węgiel ,,Bogdanka” S.A.

Jak zapewne wiecie, nasz związek jest gospodarzem Ośrodka Sportów Wędkarskich nad jeziorem Rogóżno. Przez kilka dekad byliśmy tylko poddzierżawcami terenu od Lasów Państwowych i dzierżawcami wyposażenia od ,,Bogdanki”. Taka zawieszona w próżni własność skutkowała wykonywaniem tylko najpotrzebniejszych napraw, a w tym czasie natura i czas robiły swoje. Przez lata wszystko robiliśmy sami we współpracy z kołem wędkarskim OSW Rogóżno. Nasze prace miały formę, zapomnianych już dawno ,,czynów społecznych”.

Pod koniec zeszłego roku, częściowo przejęliśmy a częściowo odkupiliśmy od LW ,,Bogdanka” jej środki trwałe. Od tego czasu staliśmy się właścicielami wyposażenia i samodzielnymi dzierżawcami terenu Lasów Państwowych. Naszym marzeniem jest to, aby nasz ośrodek stał się piękną wizytówką ZZG w Polsce LW ,,Bogdanka”. Aby tak się mogło stać, potrzebne jest ,,wyprostowanie” wielu zastanych zaszłości prawnych i oczywiście inwestowanie. Domki sprzed 40 lat wymagają gruntownych remontów a nie tylko bieżących napraw. W tej chwili jesteśmy na etapie wymiany pism z właściwymi instytucjami.  Współpracujemy już z projektantem i prowadzimy wstępne rozmowy z wykonawcą projektu. Mamy nadzieję, że prace ruszą jeszcze w tym roku. Zaczęliśmy też rozbudowywać i unowocześniać bazę wypożyczalni sprzętu pływającego. Dla naszych gości zakupiliśmy dwa nowe kajaki i trzy rowery wodne. Na razie tyle, bo nie wszystko na raz. Będziemy remontować sukcesywnie łódki i kajaki, które przejęliśmy.

Że warto tu przyjechać, nie musimy zapewniać wędkarzy, którzy tu pobijają swoje rekordy ale chcemy też, aby OSW Rogóżno było miejscem spotkań rodzinnych naszych związkowców. Serdecznie zapraszamy do nas tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę. Tutejszy brodzik to idealne kąpielisko dla najmłodszych dzieci a bar ,,Złota Orfa” postara się zaspokoić  większość oczekiwań kulinarnych.

Spotkajmy się nad Rogóżnem!