III bal charytatywny

news1Po raz III Związek Zawodowy Górników był organizatorem Balu Charytatywnego, który odbył się dnia 9.02.2013r w Hotelu Secession w Łęcznej.
Organizatorzy balu witali gości po staropolsku- chlebem ze smalcem, ogórkiem oraz nalewką własnej produkcji. Sala wypełniona do ostatniego miejsca. Do tańca przygrywał zespół „ROYAL”. Podczas balu zbierane były pieniądze do puszki oraz odbyła się licytacja różnych przedmiotów min. koszulki sportowców, figurki z soli i węgla, obrazy, piłki oraz wiele innych.
Najdrożej wylicytowana została lampka benzynowa za kwotę 800zł. Ogólnie zebrano kwotę 9155,00 zł, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dwóch chłopców- Igorka i Pawełka.
Wspaniałym gestem wykazali się dwaj młodzi związkowcy z oddz. GRP-5, którzy po wylicytowaniu dzbana na piwo ( 400zł) przekazali go do ponownej licytacji, gdzie został drugi raz sprzedany za kwotę 250zł.
Przy suto zastawionych stolach oraz wspaniałej muzyce goście bawili się do białego rana. Dziękujemy wszystkim którzy przekazali do licytacji swoje cenne rzeczy.
Kolegom plastykom za piękne ikony, kolegom związkowcom z kopalni „Pniówek” za koszulki siatkarzy „Jastrzębskiego Węgla”. Mariuszowi Pawelcowi i Sebastianowi Mili za przekazanie swoich koszulek oraz piłki z podpisami drużyny „Śląsk Wrocław”. Prezesowi GKS Bogdanka panu Arturowi Kapelce za ofiarowaną koszulkę, piłki oraz plakaty drużyny. Radzie Krajowej ZZG w Katowicach za figurkę Św. Barbary wykonaną z soli oraz płyty.
Pani Agnieszce Borek za piękne wiązanki kwiatów. Panu redaktorowi Jarkowi Bolkowi za roczną prenumeratę „Górnika” wraz z butelką wina. Panu Pawłowi Kowalczykowi za ufundowanie talonów na pobyt w hotelu Secession.
„Człowiek jest tyle wart ile potrafi dać drugiemu człowiekowi”.
Dziękujemy za piękną postawę oraz otwarte serca na potrzeby innych. Kolejny raz udowodniliście Państwo, że umiecie dzielić się z innymi.
Zapraszamy na IV Bal Charytatywny w 2014r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.

Wiceprzewodniczący ZZG
Zdzisław Cichosz