Festyn Rodzinny „Lato w Rogóżnie”

news38W dniu 29.06.2014r nad j. Rogóźno odbył się kolejny Festyn (15-ty) Rodzinny „Lato w Rogóźnie”. Głównym organizatorem był Związek Zawodowy Górników Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. W Festynie uczestniczyło ok. 1000 osób. W większości byli to członkowie ZZG ale byli również członkowie innych organizacji oraz niezrzeszeni. Każdy miał prawo uczestniczyć w Festynie.

Zawiłości prawne spowodowały, że o mały włos Festyn by się nie odbył. A sami pracownicy często piszą się w ostatniej chwili co powoduje dodatkowe problemy. Za rok trzeba dokonać kilku zmian przy zapisach. To tak na marginesie. W każdym razie festyn się odbył i naszym zdaniem był chyba udany. Punktualnie o godz. 12.00 prowadzący wiceprzewodniczący Grzegorz Jadwiżuk w towarzystwie przewodniczącego Zdzisława Cichosz, w-ce Bogusława Szmuc, w-ce Ryszarda Bodzak powitali wszystkich uczestników Festynu życząc im miłej zabawy. Jako pierwsze na scenę weszły nasze najmłodsze dzieci które przez kilka godzin miały wiele różnych atrakcji w postaci konkursów z nagrodami. Po chwili ruszył plac zabaw, tam również było wiele uciech m.in. malowanie twarzy i włosów, zjeżdżalnia, plac zabaw dla najmłodszych, dla trochę starszych dzieci była jazda na byku czy walki na maczugi. Było tez kilka konkurencji dla dorosłych, zarówno dla pań i panów. Najwięcej atrakcji dostarczył konkurs jazdy saniami pań. I to w lecie. Technika była dowolna, ale za to panie miały najwięcej kibiców. W czasie festynu cały czas były losowane cenne nagrody m.in. telewizor, wysokiej klasy rower, tablet, podkaszarka, expres do kawy itd.

Każde dziecko brało udział w losowaniu nagrody pocieszenia. Wszyscy uczestnicy dostali talony na wyżywienie żeby zaspokoić głód i pragnienie. W międzyczasie na scenę wkraczały zespoły dla dorosłych m.in. kapela „Karbon”, zespół taneczny z tańcem brzucha i wiele innych. Gwiazda wieczoru był zespół „Solaris” który występował na żywo. Każdy kto chciał mógł się dobrze zabawić.

Dziękujemy firmom które pomagały przy organizacji Festynu: Allianz, PZU, Korporacja Gwarecka, PAG, CDO24 firmie która odpowiadała za oprawę sceniczną Prima oraz bar „Złota Orfa” który serwował znakomite przekąski.

Szczególne podziękowania należą się członkom Zarządu naszego związku, którzy wraz z rodzina (głównie żony) pomagali przy organizacji festynu. Dziękujemy naszym związkowcom emerytom, wędkarzom i wielu innym osobom. Nie każdy zdaje sobie sprawę , że przy organizacji takiego Festynu jest zaangażowanych kilkadziesiąt osób. Do zobaczenia za rok.

Festyn w obiektywie.

W imieniu Zarządu
Bogusław Szmuc