Festyn Rodzinny

news71W dniu 26.06.2016r odbył się nad jeziorem Rogóźno festyn Rodzinny zorganizowany przez ZZG w Polsce LW „Bogdanka” S.A.
Po rocznej przerwie spowodowanej napiętą sytuacja na naszej kopalni (zwolnienia z pracy, protesty itd.) nasz związek postanowił dalej kontynuować długoletnia historie festynu. W tym roku też zaczęto tworzyć problemy, jedne formalne, drugie sztuczne. Dzięki uporowi działaczy związkowych udało się przeprowadzić ten festyn.

W tym roku impreza przebiegała pod hasłem „Hawaje nad Rogóźnem”, każdy uczestnik otrzymał akcesoria hawajskie, wianek na głowę i szyję. Dla każdego było coś miłego.

O godz. 13.oo przewodniczący Zdzisław Cichosz i wiceprzewodniczący Jadwiżuk Grzegorz powitali uczestników festynu i życzyli dobrej zabawy. A na scenie zaczęły się dziać różne rzeczy a to rodzinny surfing ,a to „hula hop”, pokazy magika który stawiał ludzi w zdumienie i niedowierzanie. W końcu na scenę wyszedł zespół „Power Plus 40+” z Kozienic w bardzo ciekawym składzie: prywatny przedsiębiorca, naukowiec dr nauk filozoficznych i nasz stary przyjaciel szef związku zawodowego Darek Szewc którego znamy wiele lat i nie wiedzieliśmy że tak znakomicie śpiewa i gra. Trzech siwych panów nawiązało do przebojów i szlagierów lat 70, 80 i zrobili to znakomicie.
Od początku festynu działał plac zabaw, była zjeżdżalnia Dżungla, plac zabaw dla najmłodszych i trochę starszych dzieci. Przez cały czas trwania festynu odbywały się malowanie twarzy, głowy itd.

Każdy uczestnik otrzymał talon na wyżywienie , a dziecko brało udział w losowaniu nagrody niespodzianki. Atrakcją były pieczone prosiaki bardzo smaczne … i fotogeniczne.

Związek Zawodowy Górników LW „Bogdanka” ufundował nagrody (m.in. rower, telewizor, huśtawka, odkurzacz i wiele innych), z których część została wręczona na scenie, a część w siedzibie związku.

Festyn przebiegał bardzo sprawnie do godz. 17.oo w tym momencie na ośrodek przyszła burza, która zakończyła naszą imprezę.
Było trochę strachu ale wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Gośćmi festynu byli: Grzegorz Mierzejewski Członek Zarządu Elektrowni Kozienice wybrany przez załogę, Zenon Stolarski przewodniczący Zw. Zaw. Pracowników Elektrowni Kozienice, oraz nasi Prezesi w osobach : Stanisław Misterek i Adam Partyka miło ich było gościć wśród załogi.
Organizacja festynu to ogromne wyzwanie finansowe i logistyczne.
Tą drogą bardzo dziękujemy : Centrum Kształcenia Prymus, Korporacji Gwareckiej S.A., Perła Browary Lubelskie, CDO24, SPA ORKANA, Bank Spółdzielczy w Łęcznej, POLMAK Ludwin, Zakład Produkcji Kufli i Ceramiki BARDOŃ.
Dziękujemy organizatorom festynu: Bar Złota Orfa Marek Harasim oraz Firmie „PRIMA” Leszka Gęcy. Nie każdy wie, że organizacja festynu wymaga to wymaga pracy wielu ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas żeby inni mogli się bawić. Są to głównie członkowie zarządu naszego związku, emeryci i wielu innych na których zawsze związek może liczyć.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Fotorelacja z festynu.