Biesiada

news1W dniu 23.11.2013r odbyła się XVII Biesiada Związkowa , która jak co roku cieszyła się bardzo dużą popularnością. Tym razem w zabawie uczestniczyło blisko 470 osób.
Biesiadę swoja obecnością zaszczycili m.in. Andrzej Chwiluk Przewodniczący Rady Krajowej ZZG w Polsce, Prezes Zarządu LW” Bogdanka” S.A. Zbigniew Stopa, Wiceprezes Waldemar Bernaciak, Burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski, Wicestarosta Łęcznej Kazimierz Radko.

Obecni byli szefowie pól i pionów naszej kopalni. Zaproszeni byli również funkcyjni działacze związkowi i ludzie którzy 17 lat temu jako pierwsi zapoczątkowali organizację biesiady na naszej kopalni.(ZZG jako pierwszy zorganizował biesiadę). W tym roku formuła biesiady była bardzo ciekawa, otóż była to opowieść w formie bajki o najważniejszych wydarzeniach całego roku. Bajka charakteryzuje się tym, że kończy się morałem. A jakim? Trzeba było śpiewać piosenki w których był ukryty głęboki sens. Jeszcze wcześniej uczestnicy biesiady musieli złożyć przysięgę, że nikt nie będzie się obrażał i wszystkiego brał na serio. Warto przypomnieć, że biesiada to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i wymaga zaangażowania wielu osób i tą drogą bardzo im dziękujemy tym bardziej, że w tym roku nastąpiła w ostatniej chwili zmiana miejsca biesiady.

Biesiada w obiektywie.
Zarząd ZZG