14-ty Festyn Rodzinny „Lato w Rogóźnie”

news8W dniu 30.06.2013r nad jeziorem Rogóźno odbył się już kolejny (14-ty) Festyn Rodzinny „Lato w Rogóźnie”. Organizatorem Festynu był Związek Zawodowy Górników Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.

W festynie uczestniczyło ok. 1300 osób, głównie członkowie ZZG ale również osoby niezrzeszone lub zrzeszone w innych związkach. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 1300, uczestników powitał wiceprzewodniczący ZZG Grzegorz Jadwiżuk. Jako pierwsze na scenę wkroczyły zespoły dziecięce, po chwili dołączyły do nich dzieci –uczestnicy festynu. Rozpoczęły się konkursy i zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Uczestników festynu odwiedził i życzył miłej zabawy Prezes Zarządu LW „Bogdanka” SA Zbigniew Stopa.
Jedną z atrakcji był Pokaz Możliwości Ludzkiego Organizmu w wykonaniu mistrza Jurija Ziniewicz.
Gwiazdą festynu był zespół disco polo SKANER, bardzo miło było posłuchać folkową kapelę STYRTA, która nawiązywała do muzyki słowiańskiej. Wiele radości i śmiechu dostarczył kabaret SACREBLE nawiązując do absurdów występujących w naszym codziennym życiu.
Na placu zabaw atrakcji było co niemiara, maluchy miały swoje miasteczko zabaw, trochę starsi mogli się popisać swoimi umiejętnościami w różnych konkursach wymagających sprawności.
Furorę zrobiła Formuła I, którą przygotowała firma Allianz symulująca wierną kopię toru w Barcelonie a startującym dostarczała wiele emocji. Była wieża wspinaczkowa dla odważnych i wiele innych atrakcji.
Nasz Związek ufundował cenne nagrody które były losowane na scenie wśród członków Związku Zawodowego Górników , główną nagrodą był rower górski, wylosowano również tablet, aparat fotograficzny, lodówkę turystyczną, wentylator, nawigację, robot kuchenny, ekspres do kawy itp.
Wszystkie dzieci brały udział w losowaniu nagród pocieszenia.
Korzystając z okazji dziękujemy Firmom które sponsorowały festyn a są to:
Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Allianz, PZU, Warbo , Korporacja Gwarecka, oraz firmom które współpracowały przy organizacji Festynu Prima- obsługa sceny i placu zabaw oraz Bar Złota Orfa który przygotował posiłki.
A całość zorganizował Związek Zawodowy Górników w Polsce Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.– pomagali członkowie Zarządu z żonami, emeryci i wędkarze. Za okazaną pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy.

Bogusław Szmuc – przewodniczący ZZG w Polsce LW Bogdanka SA

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.